loader

Články

Jaké daně se vás týkají při prodeji nemovitosti?

Euforii z výhodně prodané nemovitosti a splněné sny o novém bydlení často střídají starosti a nekonečné papírování. Ať už se chystáte nemovitost koupit, či prodat, jistě vás zajímá, jaké daňové povinnosti se na vás aktuálně vztahují.

Daň z příjmu fyzických osob při prodeji nemovitosti

Při prodeji nemovitosti je obvykle jedním z největších strašáků. Přesto mnoho lidí vůbec netuší, že by se na ně vůbec mohla při prodeji domu, bytu, či pozemku vztahovat. Hádáte správně – řeč je o dani z příjmu fyzických osob. Zjistěte, jestli se vás daň týká a jak správně postupovat.

Co se v roce 2021 změnilo u daní z prodeje nemovitostí

Daňové povinnosti postihlo v letošním roce několik zásadních změn. Ovlivňují celý realitní trh, ale především prodávající a kupující, kterých se daně související s převodem nemovitosti týká. K jakým změnám od roku 2021 došlo?

Jak správně určit cenu nemovitosti

Stojíte před prodejem nemovitosti a přemýšlíte, zda jít při stanovování prodejní ceny „na jistotu“, nebo zkusit nasadit vyšší cenu? A co všechno byste měli vzít v úvahu, když se rozhodujete, za kolik svou nemovitost prodat?

Jak navázat koupí nové nemovitosti na prodej staré

Rádi byste se přestěhovali do nového, ale máte finanční prostředky vázané v nemovitosti, ve které stále bydlíte? Existuje v takové situaci nějaké nekomplikované řešení? Zjistěte, jak co nejlépe navázat prodej staré nemovitosti na koupi nové.

Prodat, nebo pronajmout? Zjistěte, co se vyplatí

Vlastníte nemovitost a nejste si jistí, zda je pro vás výhodnější ji raději prodat, nebo pronajmout? Pomůžeme vám najít správné řešení.

Stěhování do většího nemusí být pouhým snem

Představte si, že máte konečně každý dost prostoru sám pro sebe. Nikde se neválí žádné boty, bundy ani oblečení, které už zkrátka nemáte kam dát. Každá věc má své místo a vy můžete ve svém domově volně dýchat. A teď si představte, že váš sen se může stát skutečností.

Prezentujte prodej své nemovitosti jako profesionál

Zaujmout potencionálního kupce je při prodeji nemovitosti základním klíčem k úspěchu. Nejenže tím získáte náskok před konkurencí, ale vyhnete se také zbytečnému podhodnocení prodávané nemovitosti. Jak na to, aby vystavený inzerát zaujal právě vašeho kupujícího?

Jak rychle a jednoduše prodat nemovitost

Potřebujete v krátkém čase získat finanční prostředky, které máte uloženy v nemovitosti? Přinášíme vám praktický návod, na co si dát pozor a jak při prodeji domu, bytu či pozemku od začátku do konce postupovat.

Je rozumné vyměnit Prahu za venkov?

Toužíte po klidu mimo ruch velkoměsta, ale obáváte se každodenního dojíždění do světa, ve kterém můžete žít naplno? Přemýšlíte nad tím, zda se vám vyplatí opustit stávající jistoty? Zjistěte, jestli se vám bydlení za Prahou vyplatí.

I exekuce může mít dobré řešení

Dostali jste se do potíží? Hrozí vám, že přijdete o střechu nad hlavou? Zjistěte, jak se dostat z dluhové pasti a vytěžit ze své situace co nejvíce. Na dobré řešení není nikdy příliš pozdě.

Jak nespadnout do dluhové pasti

Vyplatit jeden dluh druhým. Zbavit se nepříjemného tlaku ze strany věřitele bez ohledu na to, kolik vás to bude stát. Získat rychle finanční prostředky a vyřešit svou tíživou bytovou situaci. K dluhové pasti vede spousta snadných cest. Jak se jim vyhnout? A jak najít z dluhové pasti cestu ven, když už se do ní dostanete?

Proč záleží na tom, jakou cenu nemovitosti zvolíte

Prodáváte nemovitost a nejste si jistí, jakou prodejní cenu byste měli stanovit? A záleží vůbec na tom, zda ji hned od začátku nastavíte správně? Zjistěte, jak přemýšlí zájemci o koupi nemovitosti, a určete svou cenu tak, abyste neprodělali.

Doporučte nemovitost k prodeji. Odměníme vás!

Víte o nemovitosti ve vašem okolí, která se bude prodávat? Znáte někoho, kdo se chystá pronajmout svůj byt, či dům? Doporučte nás a odměna vás nemine.

Informace

Lhůta pro doložení odborné způsoilosti se prodloužila, nicméně na co si dát pozor ?