loader

I exekuce může mít dobré řešení

Dostali jste se do potíží? Hrozí vám, že přijdete o střechu nad hlavou? Zjistěte, jak se dostat z dluhové pasti a vytěžit ze své situace co nejvíce. Na dobré řešení není nikdy příliš pozdě.

Možná jste si mysleli, že vás taková situace nikdy nepotká. Souhra okolností vás ale dovedla na samé dno. Nejste si jisti tím, z čeho zaplatíte své závazky, a obáváte se, co vás v dalších dnech ještě nepříjemně překvapí.

Nebo se ve finančních problémech naopak topíte už hodně dlouho. Připadá vám, že snadná cesta ven z nekonečných dluhů neexistuje. Čím více se snažíte zbavit svých dluhů, tím více jich máte. 

Ať už jste se do dluhové pasti dostali jakkoliv, vaše tíživá situace může mít dobré řešení. A dokonce ani nemusíte čekat na výhru ve sportce.

Pátrejte po příčinách finančních potíží

Prvním pravidlem, jak se vymotat ze začarovaného kruhu zvaného dluhy, je poučení z vlastních chyb. Přijít o práci, podlehnout tlaku okolí, nebo se dostat do tíživé finanční situace souhrou nepříznivých okolností – to jsou situace, vůči kterým není nikdo imunní. Důležité však až tak není to, jak jste se do své situace dostali, ale jak k ní nyní přistoupíte. 

Jste laxní vůči upomínkám, které vám chodí? Nebo ani netušíte, kam směřuje pošta s vašimi složenkami a nezaplacenými účty, protože jste se v posledních letech už několikrát stěhovali? Neberete telefony svým věřitelům a když na vás zazvoní exekutor, raději se tváříte, že nejste doma?

 Naučte se hospodařit s penězi 

Mohlo by vás zajímat

Proč vás může vyjít splácení závazků novými půjčkami pěkně draho? A jak získat zpět kontrolu nad svými penězi? 

Čtěte v článku
Jak nespadnout do dluhové pasti

Myslíte-li to se svým odhodláním zbavit se všech dluhů vážně, pak budete muset změnit svůj přístup. Začněte si své závazky hlídat. Postarejte se o to, aby vám žádná složenka neunikla. Plaťte přesné částky a nespoléhejte se na to, že si nějaké té nezaplacené koruny nikdo nevšimne. A především důkladně zvažujte své kroky. Než se rozhodnete přijmout jakýkoliv další závazek, dejte si na čas. Myslete dopředu a nebojte se s někým poradit. Ručit vlastním majetkem někomu, koho dnes považujete za dobrého přítele, se vám v budoucnu může pořádně vymstít.

Když vás finanční starosti doženou 

Jenže co když se vaše dluhy staly těžkým balvanem, který vás nyní táhne ke dnu? Před problémy se neschovávejte. Buďte vstřícní a komunikujte s věřiteli, kterým dlužíte. Pokud vám hrozí exekuce, buďte aktivní. Dejte exekutorovi najevo, že hodláte dostát svých závazků. Dohodněte se na splátkovém kalendáři. Snažte se své dluhy splatit co nejdříve, při stanovování splátek ale zůstaňte nohama na zemi. Dobře si spočítejte, jakou částku jste každý měsíc schopni obětovat z rodinného rozpočtu. A poté stanovené částky respektujte a termíny splácení důkladně dodržujte. 

Získejte finanční svobodu 

Odolejte pokušení zbavit se rychle svých nepříjemností a vzít si novou půjčku. Pravděpodobně byste totiž ve své situace dosáhli pouze na úvěr, který by vás dostal do ještě větších potíží. Nejprve proto vyrovnejte dluhy, které máte, a teprve poté přemýšlejte o dalších půjčkách. Jak se tedy rychle a bezpečně zbavit svých dluhů? 

Výhodné řešení: prodej nemovitosti 

Máte-li dluhy, které vystoupaly do šestimístných čísel, nejspíš se vám je nepodaří splatit v krátkém čase z běžné výplaty. Hrozí vám, že přijde exekutor a začne se zajímat o váš majetek? Předběhněte ho a řešte svou situaci vlastní cestou. 

Rozhodnete-li se například prodat svůj rodinný dům a přestěhovat se do menšího bytu, získáte tím finanční prostředky, které mohou pokrýt všechny vaše dluhy. Zároveň se vyhnete nepříjemnému vyjednávání s exekutory, násilnému vystěhování a především dalším zbytečným výdajům za práci exekutorů. Snadno můžete prodat dokonce i nemovitost vázanou hypotékou či jinými závazky.

Nezůstávejte na svou situaci sami

Pokud vás tíží finanční problémy, je snadné podlehnout tlaku a udělat další chybu, jejíž následky si ponesete po zbytek života. Nezůstávejte proto na svou situaci sami a obraťte se na zkušené odborníky. Za svou situaci se nemusíte stydět. Rádi vám pomůžeme najít z vaší tíživé situace východisko. Ukážeme vám, jak nemovitost při prodeji prezentovat tak, abyste rychle a bez potíží našli spolehlivého kupce. Ze svých finančních problémů se tak můžete dostat rychleji, než si myslíte. A bez dalších tíživých následků. Kontaktujte nás!