loader

Zkušený realitní makléř šetří starosti i peníze

Prodej nemovitosti, ať už osobní, nebo komerční, je nelehký proces. Usnadnit vám ho může realitní kancelář. Jenže jak rozeznat zkušeného makléře od amatéra? Jak profesionál postupuje a co všechno díky jeho pečlivé práci získáte? 

Prodávat umí každý. A na první pohled se zdá, že ani v případě nemovitostí tomu není jinak. I to je jeden z důvodů, proč je dnes na realitním trhu tak velké množství realitních makléřů a kanceláří. Špatná volba odborníka s sebou však nese řadu úskalí.

Když na způsobu prezentace záleží

Znáte to: Jdete okolo výlohy obchodu. Máte namířeno úplně jinam. Ve výloze vás ale najednou něco zaujme. Je to nádhera. Nemůžete se na to přestat dívat. Vlastně to vůbec nepotřebujete a nejspíš na to ani nemáte v peněžence dost peněz. Jenže ta věc ve výloze si vás získala. Zamilovali jste se do ní na první pohled. A vaše srdce okamžitě vítězí nad rozumem. Tu věc zkrátka musíte mít.

Tak přesně takové zázraky dokáže do detailů promyšlená a pečlivě zrealizovaná prezentace. Než se pustíte do spolupráce s realitním makléřem, mělo by vás proto zajímat, jak bude při prodeji postupovat.

Přístup dělá odborníka

Realitní makléř-amatér se zajímá pouze o to, kdy získá svou provizi. S prodejem chce mít co nejméně práce a vaše potřeby ho ve skutečnosti vůbec nezajímají.

Naproti tomu realitní makléř-profesionál si dá záležet. Získá tak kupce, který bude za nemovitost ochotný zaplatit mnohem více. A jako bonus vám poradí s právními a daňovými záležitostmi. Na rozdíl od amatérského makléře jeho práce nekončí vyfocením nemovitosti na mobilní telefon a zveřejněním rychle sepsaných inzerátů na známých realitních serverech. 

Jak se pozná profesionál

Jak tedy mezi realitními makléři poznáte toho pravého? Podle výše jeho odměny, říkáte si možná. Ale kdeže. Provize zkušeného realitního makléře se od provize amatéra obvykle nijak neliší. Zato se významně liší služby, které vám za tuto cenu nabídne

Zkušený realitní makléř nejprve provede důkladnou analýzu nemovitosti. Připraví daňovou optimalizaci na míru vašim potřebám, takže díky němu ušetříte při prodeji desítky či stovky tisíc korun. Pro účely prezentace nemovitost nachystá tak, aby vynikly její výhody. Nemovitost poté nechá nafotit a natočit profesionálním fotografem, který připraví reprezentativní obrázky a video. Filmové materiály doplní efektní záběry z dronu. Pro vytvoření ještě lepší představy vnitřních dispozic domu pak vytváří specialista na počítačovou grafiku vizualizaci

Tyto způsoby prezentace vtáhnou potencionální kupce do prostředí, ve kterém se nemovitost nachází, a umožní jim nahlédnout do interiéru nemovitosti ještě předtím, než si domluví prohlídku.

Informace, které zaujmou

Zdá se, že napsat jednoduchý inzerát a vyvěsit ho na běžně používané realitní servery dokáže každý. Pokud má ale nabídka přitáhnout pozornost kupujícího, měla by obsahovat všechny důležité informace. Nezapomeňte proto na všechna fakta – polohu nemovitosti, její dispozice, energetickou náročnost, obytnou a užitnou plochu i další technické detaily.

Text poté okořeňte detaily, které prodávají. Vlastníte dům, který má výjimečnou polohu? Nachází se v blízkosti velkého města? Jeho zahrada poskytuje nadstandardní soukromí? Je ideální pro rodinu s dětmi? Má velkou zahradu, krásnou terasu s výhledem, nebo se pyšní minimálními náklady na provoz? Zmiňte to v popisu. Vaše nemovitost tak mezi ostatními vynikne. 

S tím, co všechno by v inzerátu nemělo chybět a jak informace správně naservírovat, abyste případné kupce zbytečně neodradili, vám zkušený realitní makléř rád pomůže.

Prodej s odborníkem – co získáte?

Úspěšný prodej nemovitosti může mít mnoho podob. Ne vždy je nutné oslovit realitní kancelář. Pokud se rozhodnete spolupracovat s profesionály, dejte si pozor, koho oslovíte. 

Odborník totiž předem promyslí všechny aspekty a při prodeji pak tyto skutečnosti zohlední. Z reálných výhod konkrétní nemovitosti dokáže vytěžit maximum a nemovitost odprezentovat způsobem, který zvýší prodejní cenu o 20 i více %

O celý proces prodeje se pak zkušený realitní makléř postará od začátku do konce. Zajistí potřebnou dokumentaci, postará se o právní stránku prodeje a projde s vámi všechny daňové povinnosti včetně možností úlev. 

Realitního makléře vybírejte pečlivě

Nejste si jistí, jak při prodeji své nemovitosti postupovat? Chcete mít jistotu, že při vyřizování všech formalit na nic nezapomenete? Kontaktujte nás. Jsme certifikovanými členy Realitní komory ČR a s profesionální prezentací vaší nemovitosti vám rádi pomůžeme.