loader

Pozemky v Jihlavě a okolí si navzdory všeobecnému zlevňování drží svou cenu

Ceny bytů a rodinných domů zažívají v posledním období strmý pád. Stejně je tomu i na Jihlavsku. Pozemky si však v této lokalitě dokážou svou cenu udržet. Jak je to možné?

Pozemků je v Jihlavě a okolí všeobecně nedostatek. Některé z nich skupují developeři. Ti je však obvykle využívají na stavbu řadových rodinných domů. Lidé, kteří touží po jiném typu stavby, chtějí větší klid nebo více místa, se tak zajímají především o pozemky, které nabízejí soukromí vlastníci. Menší zájem rozhodně není ani o pozemky, které se nachází v menších obcích nedaleko Jihlavy. 

Majitelům pozemků nahrává také současná energetická krize. Pro potencionální kupce je totiž z dlouhodobého hlediska výhodnější si koupit pozemek dle vlastního výběru a postavit si na něm nízkoenergetickou stavbu.

Před rozhodnutím, jak při koupi pozemku co nejlépe postupovat, stál také náš klient. Dostal nabídku na koupi již postaveného řadového domu včetně pozemku v okrajové části Jihlavy. Přestože jeho představa o budoucím bydlení byla jiná, možnost koupě řadového domu s ohledem na jeho nízkou cenu zvažoval. Makléři realitní kanceláře REALO, kterou oslovil, mu vyčíslili výhodnost všech v současné době dostupných variant. 

Z propočtů vyšlo najevo, že po přestěhování klienta do moderního nízkoenergetického domu v klidné lokalitě nedaleko Jihlavy jej i při každodenním dojíždění vyjde tato varianta z dlouhodobého hlediska levněji než bydlení v cenově výhodném řadovém domě na okraji Jihlavy. Nakonec tedy bydlí v domě, který si vysnil, a navíc s dobrým pocitem, že koupí z finančního hlediska neprohloupil.

Chcete se i vy poradit, jaký postup je ve vašem případě nejvýhodnější?

Přenechejte koupi své nemovitosti na těch, kteří vědí, jak postupovat.
Obraťte se na Realitní komoru ČR.